KategorilerDekorasyon

En Şık Tente Sistemleri

Tenteler, güneşten veya sert hava koşullarından korunmak için sıklıkla kullanılan dış mekan malzemeleridir. Tipik olarak pencerelerin veya dış kapıların üzerine yerleştirilmiş bir tente, metalden veya bir tür ağır malzemelerden üretilebilir. Tentenin daha büyük versiyonları bazen bir evin arkasındaki veranda alanlarını mevsimsel olarak kapatıp/açmak için kullanılabilir.

Tasarımı ve uygulandığı alanlarda kullanım avantajları ile birçok alanda önerilen tenteler, manuel veya otomatik kapanma seçenekleri ile daha kullanışlı bir hale gelmiştir. Uygulanacak alanın renk ve görünümüne uygun kumaş ve model seçenekleri ile güneş ışınlarından etkilenmeyen ve su geçirmeyen bir kumaş seçeneğine sahiptir.

Tentelerin kullanımı 19. yüzyılın başlarına kadar izlenebilir. Düz bir metal levhanın basit metal konstrüksiyonu açık bir pencerenin üzerine açılabilir. Açılı kaplama, yağmurun veya doğrudan güneş ışığının pencereye girmesini önlemeye yarar. Klimanın olmadığı dönemlerde, tente, evin içinden çapraz bir hava akımının geçmesine olanak tanırdı. Dış Mekanlarda kullanılan tenteler, en verimli şekilde ortamın görünümüne katkı sağlamaktadır.

20. yüzyılın ortalarından itibaren, tentenin diğer çeşitleri ortak kullanıma girmiştir. Metal tenteye alternatif olarak, günümüzde kanvas malzeme ile birleştirilmiş metal bir çerçeve kullanan bir tente tasarımı elde etmek mümkündür. Bu yaklaşım, ev sahiplerinin tuval kapaklarını değiştirerek evin dış görünümünü kolayca değiştirmelerini sağlar. Bir kanopiye benzer şekilde işleyen kanvas tente, metal tiplerinin aynı tip koruma ve süslemesini sağlar, ancak daha az bakım gerektirmeyen özelliktedir.

Mevsimsel değişmeler ile daha kısıtlı kullanılan alanlarda, yağış ve güneş ışınlarından korunma amaçlı görev yapar. Farklı tente modelleri görünüm ve kalite bakımından birbirinden farklı tasarımlara sahiptir. Teknolojinin gelişmesi ile beraber, otomatik tente sistemleri kullanıcıların daha hızlı bir şekilde açıp/kapatmasına yardımcı olur. Yaygın bir şekilde tenteler ; Otel, Avm, Cafe ve Restaurant, Müstakil evlerin bahçelerinde kullanılabilir. Yeni üretilen modellere TENTE kısmından ulaşabilirsiniz.

Tente Çeşitleri ; Günümüz koşullarında birçok alanda kullanılan tenteler farklı tasarımları yanı sıra, kullanım amaçlarına görede değişikmektedir. Uzun  yolculuklarda kamyonların malzemeleri, mevsimsel değişmelerden etkilenmeden rahatlıkla götürmesi için kamyonlara özel kamyonet tentesi uygulamalarını inceleyebilirsiniz. 1. Sınıf malzemeden üretilen malzemeler dayanıklı ve uzun ömürlüdür.