KategorilerTeras kapatma

Teras Kapama Avantajları

Teras kapama, evinde terasa sahip kişilerin belirli nedenler ile tercih ettiği bir yöntemdir. Terasların yaz aylarında çok güneş alması, kış aylarında ise çok soğuk olması bu bölgelerin kullanımını kısıtlar.

Mevcut olan teraslara yapılacak olan kapama işlemi, zemin için bir çatı görevi görecektir. Bu durum zeminin dış etmenlerden korunmasına yardımcı olur. Bu sayede zeminler için yapılacak olan bakım ve onarım masrafları minimuma iner. Ayrıca teras kapama işlemi, terasta bulunan eşyaların çeşitli hava koşullarından korunmasını sağlayacağından ekonomik bir yöntemdir.

Gerek evlerde gerek iş yerlerinde terasları kapatmak gerekebilir. Terasların daha aktif bir şekilde kullanılması, alanın yetersizliği, terası hobi odası, ofis ya da kış bahçesine çevirmek gibi durumlarda kişiler teraslarını kapatmayı seçebilir. İstenilen duruma uygun çeşitli teras kapatma yöntemi mevcuttur.

Binanın malzemesine, yaşına, aldığı yağışa ve güneş ışığına bağlı olarak teras kapama seçenekleri değişir. Eğer bu konuda emin olamıyorsanız bir uzmana danışarak evinize ya da ofisinize en uygun kapama işlemini yaptırabilirsiniz.

Teras Kapama Avantajları

Teraslar, binaların içerisinde yaşayanlara temiz hava alma seçeneği sunan parçalarıdır. Ancak hava koşulları nedeni ile kullanım imkanı düşmektedir. Teraslardan maksimum verim almak için teras kapama tercih edilen bir yöntemdir.

Kış aylarının soğuk havasından ve yağışından, yaz aylarının sıcaklığından ve zararlı güneş ışınlarından korunmak için teras kapama tercih edilebilir. Bu şekilde ısı izolasyonu da sağlanacağından ileriye dönük ekonomik bir yöntemdir.

Kışları dışarıdan soğuk hava gelmesini minimuma indirir ve içerdeki sıcak havanın çıkmasını önler. Yazları ise bu durum tam tersidir. İstenilen sıcaklık koşullarını sağlayan teras kapama, ayrıca yağış ve güneş ışığı da almayacağından eşyaların ve zeminin bozulmasını engeller.

Teras kapamak için çeşitli sistemler kullanılabilir. Tavanın tamamen çatı yapıldığı sistem, hareketli tavan sistemi, açılır kapanır cam sistemi bunlardan bazılarıdır. Her binanın kullanım amacına ve isteğe göre farklı sistem tercih edilebilir. Seçilen teras kapama sistemi modern, şık ve fonksiyonel avantajlar sunmaktadır.

Teraslar bir şekilde evimizin büyük bir alanıdır ve onları daha aktif kullanmak istenebilir. Gerek ekstra depolama alanı, gerekse hobi ya da yemek odası olarak döşenecek teras için uygun kapama yöntemi tercih edilmelidir.

Teras Kapama Fiyatları

Teras kapama ankara uygulamaları, birçok yapı için kullanım kolaylığı sağladığı gibi, bazı yapılar için zorunlu bir işlemdir. Talep çok olduğu için sektörde bu işi yapan firma da fazladır.

Her firmanın tercih ettiği malzeme farklıdır ve malzemeyi temin etme yönteminde fiyat farkı bulunur. Tercih edilecek malzemeye, işlemi yapacak işçiliğe, terasın büyüklüğüne ve seçilen firmaya göre fiyatlarda değişiklik gözlenir.

Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de işinde iyi olmayan işletmeler bulunulabilir. Bu nedenle seçim yapmadan önce doğru bir araştırma yapılmalıdır. Teras kapatma fiyatları metrekare üzerinden, seçilen malzeme ve kapama seçeneğine göre hesaplanır. Tercih edilen firmaya göre taksit seçeneği bulunabilir.

KategorilerTeras kapatma

Teras Kapama

Teras kapama sistemleri ile kullanım alanlarınızı daha verimli hale getirebilirsiniz. Kurulduğumuz günden bu yana farklı alanlarda cam sistemleri ile birçok başarılı işe imza atmış bulunuyoruz. Teraslarınız sıcak mevsimlerinde kuş pisliğinden oturulmayacak durumda iken, kış aylarında aşırı soğuk ve yağışın kullanım alanlarınızı daraltmasından şikayetçi iseniz tam size özel bir kampanyamız var. Teras alanlarınızı cam veya ahşap sistemler ile kapatarak yağışlı havalarda soğuğu ve kullanım alanı yapabileceğiniz bir mekan oluşturuyoruz. Aslında mantıklı düşünüldüğü taktirde birçok yararı bulunan kapama sistemleri kış aylarında yağışın zemine ve boyaya zarar vermesini engellemesi yanı sıra soğuk havanın teras alanından gelmesini de engellemektedir.Farklı özellikle ve fiyatlara sahip birçok teras modeli bulunmaktadır. Firmamız Ankara merkezli olmak üzere İstanbul,bursa ve 2012 yılında izmir de hizmet vermesi ve birbirinden farklı model ve özelliğe sahip teras kapama sistemleri hizmetinizdedir.

Teras konusunda verdiğimiz hizmetlerimiz arasında Ahşap teraslar ve cam teraslar yer almaktadır.Malzemenin kalitesine ve kullanım süresine göre teras alanlarınızın kullanım ömrü değişmektedir. En uygun fiyat garantisi altında teras kapama fiyatlarına firmamızın diğer bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

2012 Yılının birbirinden güzel Teras kapama modelleri için tıklayınız.

KategorilerTeras kapatma

Cam Teras kapama

Teras kapama hizmetlerimizi birçok alanda genişleterek bir önceki konumuzda olan ahşap teras kapama hizmetlerimizden sonra ev ortamını teraslarda yaşamak isteyenlere özel bir ürünümüzü sunuyoruz. Cam sistemleri ile 4 bir yanı tasarlanan teraslarınız da akşam saatleri yıldızları veya gündüz bulutları izlemenize imkan sağlayan Cam teras kapama sistemlerimizden birkaç örneğimizi sizlere sunuyoruz.

KategorilerTeras kapatma

Ahşap Teras Kapama

Sağlam ve uzun yıllar güvenilir bir şekilde kullanabileceğiniz teras kapama modelleri arasında yer alan ahşap teras kapama sistemleri yapısı ve malzemenin sağlamlığı ile zorlu hava koşullarına rağmen uzun vadede kullanım imkanı sağlamaktadır.Bazı firmalarda rastladığınız durumlar arasında kalitesiz malzemeyi överek daha fazla fiyat alarak müşterilerini kandırmalarına rağmen, Uzmanlar cam balkon sistemleri olarak verdiğimiz hizmetler arasında bulunan Ahşap malzemeden yapılan teras kapama sistemleri pahalı olmasına rağmen uzun yıllar kullanım sağlayan sayılı malzemelerdendir. Ödeme konusunda da uzun vadede imkan sunan firmamız sizler için bazı ahşap teras kapatma modellerini bir araya toplamış bulunuyor.

 

 

KategorilerTeras kapatma

Teras Kapama Fiyatları

Teraslarınızı Yılın her mevsimi kullanmaya karar verdiniz,fakat fiyat konusunda hiçbir bilginiz yok, sizler için teras konusunda bir makale yazalım dedik. Teras alanlarının en çok zarar gördüğü mevsimler arasında kış ayında yağan aşırı yağışın zemine ve boyaya zarar vermesi nedeniyle birçok kişi cam kapama veya ahşap teras kapama sistemleri ile teraslarına çoktan ayrı bir görünüm katmıştır. Teras kapama sistemlerinde ki fiyatlara alanın boyutuna ve kullanılan malzemelere göre farklılık göstermektedir. Teraslar iki şekilde kapatılmaktadır ; Cam kapatma sistemleri veya ahşap sistemleri ile kullanılan malzemeye göre fiyatlar değişebilmektedir. Teras alanlarınızı ölçün fiyat teklif bölümünden fiyat talebinde bulunarak teras kapatma fiyatlarını öğrenebilirsiniz.